ZAPRASZAMY NA JUROMANIE

Strona główna » Aktualności » ZAPRASZAMY NA JUROMANIE

wielkość tekstu:A | A | A

Już 22 września na Jurze zagości JUROMANIA - Święto Szlaku Orlich Gniazd. Zamysł imprezy promującej walory Jury Krakowsko-Częstochowskiej, skupionej w szczególności na jurajskich zamkach i warowniach, powstał w wyniku wielomiesięcznych prac. To wyjątkowe wydarzenie połączy aktywność obu województw – śląskiego i małopolski w obszarze promocji Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

My zapraszamy na dwie imprezy plenerowe. Pierwsza odbędzie się przy Zamku Bąkowiec w Skarżycach na terenie ośrodka wypoczynkowego Morsko. Druga na zamku Pilcza w Smoleniu. Trzy bloki tematyczne dostarczą każdemu uczestnikowi odpowiednią dawkę wrażeń. Dla najmłodszych przygotowujemy m.in. warsztaty i zabawy z animatorami, pokazy garncarstwa, strzelanie z łuku i smakołyki jurajskie. Jurajski Ekspres zawiezie chętnych do siedziby GOPR. Osoby szukające wrażeń historycznych będą mieli możliwość odwiedzenia zamków: Bąkowiec, Ogrodzienieckiego i Pilcza w Smoleniu. Liczne grupy rekonstrukcyjne przybliżą nam średniowieczne czasy. Dużą atrakcją będzie występ zespołu muzyki dawnej.

W dniu imprezy kursować będzie specjalny Jurabus z przewodnikiem, który umożliwi przemieszczanie się pomiędzy Zamkiem Bąkowiec - Zamkiem Ogrodzienieckim, gdzie również planowana jest w tym dniu impreza a Zamkiem Pilcza.

zobacz więcej

czytano: 1838 razy

autor: jurajska.org.pl

data dodania: 2018-09-06 18:40:17

Jurajska Organizacja Turystyczna
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 672 21 65
e-mail: biuro@jurajska.org.pl

  • dsc_0488134
  • dsc_0487134
  • dsc_0484134
  • dsc_0475134
  • dsc_0471134
Tagi:
Jurajska Organizacja Turystyczna podejmuje szeroko zakrojone działania na rzecz produktowego rozwoju Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Naszym głównym celem jest zwiększanie liczby turystów odwiedzających nasz region oraz rozwój działalności turystycznej, w szczególności tej prowadzonej przez członków naszego stowarzyszenia.
Facebook
Wersja mobilna
Zapytanie
Poleć stronę